پنجمین جلسه دبیرخانه 10 برنامه تحول اداری و کمیته‌های پنجگانه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مهدی جلالی مسئول دبیرخانه ده برنامه تحول اداری در خصوص برگزاری جلسه مذکور اظهارداشت: در این نشست ابتدا مسئولان کمیته‌های پنجگانه توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری و فضای مجازی  ـ سرمایه انسانی ـ  سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم ـ مدیریت عملکرد و بهره‌وری و کمیته توسعه فرهنگ سازمانی به ارائه گزارش از مجموعه فعالیت‌های کمیته‌های ذی‌ربط پرداختند.

در جمع‌بندی این جلسه دکتر علی باقرزاده معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش به آیات سوره مبارکه انشراح  مبنی بر این مفهوم که در هر کاری نیاز به تلاش و پشتکار و پی‌گیری مستمر می‌باشد و تنها در پرتو امید به رحمت الهی کارها را باید پی‌گیری و به نتیجه رساند، اشاره داشت.

وی با طرح این سؤال که به چه دلیل برنامه‌های اصلاح نظام اداری در دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان کارهای درجه دوم انجام می‌شود، ابراز داشت: دلیل اصلی آن این است که این برنامه‌ها جزء برنامه‌های اصلی سازمان‌ها و با اولویت اول انجام نمی‌شود.

دکتر باقرزاده با اشاره به این نکته که همه این ده برنامه در حوزه فناوری اطلاعات نیست ولی پایه و اساس آنها می‌تواند فناوری باشد تأکید کرد: ما باید همه این ده برنامه را در برنامه‌های سال 98 و 99 سازمان بگنجانیم و هیج‌یک از این ده برنامه نباید در سازمان مغفول بماند.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تأکید کرد جلسات این دبیرخانه بسیار مهم است و باید ضمن مستندسازی دقیق به‌طور منظم برگزار و نتایج آن گزارش شود.

وی درخصوص وضعیت فعلی فناوری سازمان افزود: باید در اسرع وقت از به‌هم ریختگی این حوزه در سازمان خارج شویم و شاید لازم باشد یک مطالعه فوری درخصوص وضع فناوری سازمان انجام شود و زیرساخت‌های آن در سازمان ساماندهی گردد چرا که حق سازمان پژوهش است که فناوری و زیرساخت‌های آن به حدی باشد که زمینه فعالیت‌های جدید و خدمات بهتر را محیا نماید.

نظر دهید