پایان چاپ کتاب‌های درسی سال تحصیلی جدید

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، سید حسین طلایی زواره معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین وضعیت کتاب‌های درسی سال تحصیلی جدید اظهار داشت: کتاب‌های همه پایه‌ها چاپ شده و بخش زیادی از آنها توزیع شده است و فقط کتاب‌های پایه دهم است که بخش زیادی از آنها سفارش چاپ شده و در حین چاپ است.

وی در خصوص وجه تمایز روند چاپ کتاب‌های درسی افزود: امسال برای اولین بار ثبت‌نام و فروش کتاب‌های مقطع ابتدایی به طور کامل در سراسر کشور به صورت اینترنتی انجام شده است.

طلایی زواره تصریح کرد: در حال حاضر بر اساس آماری که دانش‌آموزان ثبت‌نام می‌کنند، توزیع کتاب‌ها صورت می‌گیرد و تفاوت عمده امسال با سال‌های گذشته در فروش اینترنتی کتاب‌های درسی دوره ابتدایی است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی خاطرنشان کرد: سال گذشته به طور آزمایشی در مقطع پیش دانشگاهی و دوره ابتدایی فروش اینترنتی کتاب‌ها را در تهران اجرا کردیم، اما امسال دامنه آن گسترده تر شده است و به صورت سراسری ثبت‌نام خرید کتاب‌های درسی در کل کشور انجام می‌شود.

بخش: