توزیع کتاب‌های درسی سال آینده از هم اکنون شروع شده است

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعلام کرد که توزیع کتاب‌های درسی سال آینده از هم اکنون شروع شده است.

محمدمهدی کاظمی در گفت و گو با روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن تاکید بر اینکه توزیع کتاب‌های درسی سال آینده از هم اکنون شروع شده است، اظهارداشت: فقط یک شرکت تولید کننده کاغذ در ایران داریم که تولیدش محدود است و البته امسال هم بخشی از کاغذ ما را تأمین کرد. فرایند تولید کتب درسی برای سال 99 هم از شهریور ماه 98 شروع شده و حتی از اواخر آذرماه توزیع استانی در دوره ابتدایی را هم شروع کرده‌ایم. اکنون بخشی از کتب 99 را در استان‌ها توزیع کرده‌ایم.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: به دلیل مشکل تأمین کاغذ، مقداری از تولید عقب بودیم. اما اکنون شرکت‌ها سه شیفته کار می‌کنند تا مشکل برطرف شود. طبق برنامه زمان‌بندی قطعاً توزیع کتاب‌ها را در شهریور 99 انجام خواهیم داد و کتاب 100 درصد دانش‌آموزان که حدود 14 میلیون و 500 هزار نفر می‌شوند را در مناطق توزیع خواهیم کرد. اولویت ما برای توزیع، کتابفروشی‌ها هستند مشروط بر اینکه سود توزیع را در راستای حمایت از مردم کاهش دهند.

کاظمی به برخی موانع و مشکلات توزیع در سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات عمده ما ثبت سفارش دانش‌آموزان بعد از شروع سال تحصیلی به‌ویژه در ورودی‌هاست. بیشتر مشکلات ما در توزیع مربوط به پایه‌های اول، هفتم و دهم است. در پایه دهم به علت انتخاب رشته و عدم ثبت نام به موقع مشکلات ما بیشتر است.

بخش: 

نظر دهید