اقدامات مطلوب سازمان پژوهش در مقابله با ویروس کرونا

جمع بندی جلسه بررسی وضعیت مقابله با ویروس کرونا در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی نشان داد این سازمان در پیشگیری از شیوع این ویروس عملکرد قابل قبولی داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، در این جلسه محمد مهدی کاظمی معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان، گزارشی از اهم فعالیت‌ها در مقابله با ویروس کرونا ارائه کرد وگفت: اقدامات بسیاری مانند ضد عفونی کردن محیط، تحویل مواد ضدعفونی کننده به همکاران، تب سنجی مداوم همکاران، برگزاری جلسات توجیهی ویژه نیروهای خدماتی و همچنین انجام تمهیدات پیشگیرانه در خصوص دورکاری(با شرایط معین و مشخص)صورت گرفت.

وی با تأکید بر اجتناب از شایعه پراکنی و توجه به اخبار موثق و متقن در این شرایط بیان داشت: اثرات روانی این ویروس در جامعه و افراد بسیار زیاد است و خانواده ها بایستی به مقوله روان شناسی خانواده توجه بیشتری داشته باشند و می توان در این زمینه از نظر کارشناسان بهره برد.

کاظمی ضمن تشکر از فعالیت های شایسته اداره روابط عمومی و اداره پشیبانی این سازمان در این شرایط سخت یادآورشد: سازمان پژوهش و برنامه ریزی  آموزشی جزوء سازمان های پیش رو در امر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بود که اطلاع رسانی مطلوب و شایسته به همکاران، ضدعفونی کردن و گندزدایی به موقع محیط از دلایل این پیش رو بودن است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی رویکرد بسیجی وار و نگرش بسیجی را، راهکاری مهم در جهت مقابله با این ویروس منحوس دانست و گفت: خدمات ارائه شده در ایران نسبت به خدمات سایر کشورها بی نظیر است که دلیل آن، همین نگرش بسیج گونه است.

وی از توزیع 5000 جفت دستکش و حدود 90 لیتر مواد ضد عفونی کننده بین همکاران به منظور مقابله با شیوه ویروس کرونا خبر داد و گفت: دو هزار جفت دستکش دیگر نیز خریداری شده و به‌زودی بین همکاران سازمان توزیع خواهد شد؛ همچنین 100 لیتر مایع ضدعفونی کننده و دیگر اقلام بهداشتی نیز در حال تهیه می باشد.

در ادامه این جلسه مهدی جلالی مدیر کل امور اداری و پشتیبانی سازمان با تاکید بر برگزاری جلسات کمیته سلامت سازمان به صورت مستمر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، ادامه داد: واحد آموزش سازمان به منظور افزایش سطح دانسته های همکاران به خصوص نیروهای خدماتی آموزش های متناسب را در نظر گرفته بود که به صورت مطلوب انجام شد.

 وی افزود: پیامهای بهداشتی به صورت مستمر برای همکاران ارسال می‌شد و تلاش می شود تا با پیگیری امور آنچه مربوط به مقابله با این ویروس به خوبی به اجرا درآید؛ البته اطلاع‌رسانی‌های لازم در این زمینه همچنان صورت خواهد گرفت.

 

مصوبات جلسه بررسی وضعیت مقابله با کرونا در سازمان پژوهش:

1-  تشکیل مجدد جلسه توجیهی ویژه نیروهای خدماتی

2-  تهیه لباس مناسب، اقلام بهداشتی خودمراقبتی مانند ماسک، دستکش وغیره جهت ضدعفونی نمودن

3- در نظر گرفتن بسته های خودمراقبتی مجزا برای هر اتاق به منظور رعایت مطلوب طرح پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن

4- در نظر گرفتن دورکاری برای همکاران با تاکید بر انجام امور محوله و عدم ایجاد وقفه در امور کاری سازمان

 

همچنین مقرر گردید که جلسه بررسی و تعیین تکلیف وضعیت مقابله با کرونا در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به صورت هفتگی برگزار شود.

بخش: 

نظر دهید