کتابفروشی‌ها از چرخه توزیع کتاب درسی حذف نمی‌شوند

گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، لیدا نیک‌روش مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «آیا با اینترنتی شدن ثبت‌نام کتاب‌های درسی، کتابفروشی‌ها از چرخه کتب درسی حذف می‌شوند؟»، اظهار داشت: سیاست آموزش و پرورش اینترنتی شدن ثبت‌نام کتاب‌های درسی تمام پایه‌های تحصیلی است.

وی افزود: در ابتدا که این کار شروع شد فقط دبستانی‌ها، آن هم با محدودیت‌هایی امکان ثبت‌نام داشتند که به مرور زمان تمام پایه‌های ابتدایی، پیش دانشگاهی و حالا هم فنی و حرفه‌ای‌ها اضافه شدند و در سال آینده هم کاردانش به سیستم ثبت‌نام اینترنتی کتب درسی افزود می‌شود.

نیک‌روش با تأکید بر اینکه سیاست آموزش و پرورش به هیچ عنوان حذف کتابفروشی‌ها نیست، خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک که امکان ثبت‌نام اینترنتی کتاب‌های درسی تمام پایه‌ها فراهم شد، دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم می‌توانند حتی کتابفروشی که می‌خواهند کتاب‌های خود را تحویل بگیرند را در سامانه انتخاب کنند.

مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: لذا با این سیاست‌ها، حذف کتابفروشی‌ها از چرخه توزیع کتاب‌های درسی به هیچ عنوان در برنامه نیست و نگرانی در این خصوص وجود نخواهد داشت.

نظر دهید