وضعیت کتاب‌های درسی پایه یازدهم در سال تحصیلی آینده تشریح شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، لیدا نیک‌ روش مدیرکل دفتر نظارت بر چاپ و نشر کتاب‌های درسی در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛‌

در خصوص نحوه آماده سازی کتاب‌های پایه یازدهم برای سال تحصیلی آینده گفت: با توجه به اینکه این پایه امسال برای اولین بار استقرار پیدا می‌کند بنابراین کتاب‌ها در شاخه نظری و فنی و حرفه‌ای جدید‌التأ‌لیف هستند.
 
وی ادامه داد: همزمان با مراحل تألیف آماده‌سازی کتاب‌ها از اواخر سال ۹۵ شروع شده و همانند سال گذشته تلاش داریم تا پیش از سال تحصیلی کتاب‌ها در دسترس دانش‌آموزان قرار گیرد.
 
مدیر کل دفتر نظارت بر چاپ و نشر کتاب‌های درسی عنوان کرد: سال گذشته ۳۲ رشته در شاخه فنی و حرفه‌ای وجود داشته که در پایه دهم برای دانش‌آموزان ارائه شد و امسال پایه یازدهم را برای دانش‌آموزان با توجه به این رشته‌ها در نظر گرفتیم.
 
وی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب جدید‌التألیف داریم، گفت: اغلب این کتاب‌ها در پایه یازدهم بوده و برخی کتاب‌های پایه دهم نیز با اصلاحاتی برای دانش‌آموزان در سال تحصیلی آینده ارائه می‌شوند.
 
نیک‌روش افزود: با توجه به موازی حرکت کردن اقدام آماده‌سازی و تألیف کتب درسی این روند ارائه کتاب‌ها در شرایط مناسبی قرار دارد.

وی یادآور شد: به محض اینکه هر بخش از کتاب درسی آماده می‌شود پیش‌نویس آن در سایت بار‌گذاری شده و همکاران می‌توانند نظرات خود را نسبت به بخش تهیه شده ارائه دهند.

نظر دهید