توجه ویژه به استانداردسازی محتوای کتاب‌های کمک آموزشی

حسین طلایی زواره معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره رسیدگی به وضعیت کتاب‌های کمک آموزشی استاندارد برای دانش‌آموزان عنوان کرد: یکی از ماموریت‌هایی که ما همواره دنبال می‌کنیم استانداردسازی کتاب‌های کمک آموزشی بوده است که این کار در دفتر تکنولوژی آموزشی اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: در روند استانداردسازی کتاب‌های کمک آموزشی هم‌سویی اهداف آموزشی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و کتاب‌ها باید به گونه‌ای باشند که محتوای برنامه درسی را تکمیل کنند.

معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره مصوبه اخیر آموزش و پرورش مبنی بر ممنوعیت کتاب‌های کمک آموزشی در دوره ابتدایی اظهار کرد: همواره این ممنوعیت وجود داشته است و صرفا دانش‌آموزانی که علاقه‌مند به مطالب تکمیلی در محتوای آموزشی هستند می‌توانند در ساعات خارج درسی از این کتاب‌ها استفاده کنند.

طلایی زواره یادآور شد: ورود هرگونه کتاب‌های کمک آموزشی در ساعات درسی قطعا ممنوع خواهد بود البته معلمان هیچ پایه تحصیلی نباید در ساعات درسی تدریس مطالب کمک آموزشی را دنبال کنند.

شایان ذکر است: هر ساله پی‌دی‌اف کتاب‌های درسی در سامانه اداره کل نظارت نشر و توزیع کتاب‌های درسی قرار می‌گیرد.

نظر دهید