از خدمات 31 ساله خانم نیک روش تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دکتر حیدر تورانی در نخستین جلسه عمومی با کارکنان و اعضای هیات علمی سازمان که ساعت 9:30 صبح امروز (یکشنبه 19 فروردین ماه 97) در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد، دکتر حیدر تورانی درنخستین نشست عمومی کارکنان سازمان پژوهش در سال 97، با اهداء لوح از خدمات 31 ساله خانم نیک روش تقدیر کرد.

در این نشست خانم لیدا نیک روش مدیرکل سابق دفتر نظارت بر چاپ و توزیع مواد آموزشی، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این دفتر و تشکر از همکاران خود به دلیل تلاش خستگی ناپذیر به منظور آماده سازی قریب 140 میلیون جلد کتاب درسی برای تحویل به دانش آموزان در اول مهر هر سال به ویژه کتاب های نونگاشت(جدیدالتالیف)، انتخاب آقای احمد رضا امینی به عنوان سرپرست این دفتر را با توجه به تجارب ارزشمندش در این حوزه، مناسب ترین گزینه توصیف و از همکاران درخواست کرد کما فی السابق با همکاری صادقانه خود وی را در نیل به اهداف سازمانی یاری نمایند.

نیک روش اضافه کرد: افتخار می کنم با 31 سال خدمت صادقانه که 24 سال آن در دفتر چاپ و توزیع کتب درسی سپری شده، گامی کوچک در جهت ترویج علم و دانش برداشته ام.

وی با اشاره به حساسیت جایگاه دفتر نظارت بر چاپ و توزیع مواد آموزشی، افزود: این حساسیت از این جهت اهمیت می یابد که کتب درسی 13 میلیون دانش آموز در اقصی نقاط کشور روز اول مهرماه هرسال باید به دست آنان برسد و گرنه فرایند یاددهی- یادگیری در مدرسه مختل خواهد شد.

مدیرکل سابق دفتر نظارت بر چاپ و توزیع مواد آموزشی، اظهار کرد: هم اکنون که خدمت شما هستم نیز با افتخار اعلام می کنم کتب ابتدایی سال تحصیلی 97-98 پس از چاپ به استان ها ارسال شده و از این بابت هیچگونه نگرانی وجود ندارد. 

وی تصریح کرد: برای آماده سازی این حجم انبوه از کتب درسی تدابیر پیچیده ای اتخاذ شده و با موسسات و شرکت های چاپ قراردادهایی منعقد شده که در این بخش لازم از دوشرکت افست و چاپ کتابهای درسی که بیشترین همکاری را در این رابطه داشته اند تشکر نمایم.

نیک روش نظارت دقیق واعتبار بخشی محتوای کتب درسی همزمان با تدوین و تالیف آن را شرطی بسیار مهم قلمداد کرد که از ضرر و زیان اتلاف نیرو و هزینه برای اصلاح مجدد کتب درسی جلوگیری خواهد کرد.

وی در پایان سخنان خود ضمن تبریک انتصاب آقای دکتر تورانی به عنوان سرپرست جدید سازمان، از تمامی روسای پیشین سازمان که با حساسیت و دقت فراوان در تحقق اهداف سازمانی در راستای سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش تلاش کرده اند به ویژه دکتر محمدیان تشکر و قدردانی نمود.

نظر دهید